ONMUŞ TURBO LTD. ŞTİ. Garrett, Holset, Borg Warner, KKK, Schwitzer, Turbo Driven, IHI, MHI, Komatsu KTR ve diğer çeşit marka turboların tamirini ve orijinal sıfır turbo satışlarını Ostim / Ankara servisinde yapmaktadır.

1975 Yılında, ONMUŞ TURBO LTD. ŞTİ ‘i Onmuş Makine olarak ulus Kazım Karabekir – Ankara yeni sanayi sitesinde küçük bir atölyede imalatçı olarak otomotiv sektörüne yedek parça imalatı ile hizmet vermeye başlayan iki kardeş (Tuncay ONMUŞ – Kadir ONMUŞ) meslekte ilerlemekte
Dürüstlük • Hoş görü • Güler yüz • Kanaatkârlık
kendisine temel edindiği ilkelerinden asla ödün vermeden çalışarak, yaklaşık 10 sene yedek parça imalatı yaptıktan sonra; ONMUŞ TURBO LTD. ŞTİ. Turbo sektöründe ki talepten dolayı, 1984 yılında yine kamyon, otobüs, jeneratör ve iş makineleri ( komatsu, cat, cattepillar, hundai, … ) turbolarında, orjinal komple turbo ve yedek parçalarını ithal ederek satış ve satış sonrası tamir ve bakım hizmetleri vermeye başlamıştır. 2003 yılından itibaren ODTÜ Makine Mühendisi Tayfun ONMUŞ şirkete katılarak, birinci ve ikinci kuşağın en güzel dayanışması ve gayreti ile müşterilerine Garrett, Holset, Schwitzer, IHI, KKK ve Mithsubishi marka turbolarında geniş bir yelpazede hizmet verilmektedir.
Ankara başta olmak üzere, Türkiyenin her bir ilinden, İstanbul, İzmir, Van, Zoguldak, Konya, Antalya …. olmak üzere, turbo tamircisi, turbocu, turbo shop, turbo servis, ankara turbo tamir, tamircisi , turbo satıcısı, ankara yeni turbo, turbocharger, turbo dünyası, turbo center, Türkiyedeki turbo tamiri, turbo uzmanı, turbonun modifiyesi, modifyeli turbo, ikinci el turbo, çıkma turbo, turbocharger Türkiye, turbo ve Türkiye denilince akla ilk gelen firmalardan olmuştur Onmuş Turbo, senelerin getirdiği tecrübesi ile.