Turbo Parçaları

ONMUŞ TURBO LTD. ŞTİ. Garrett, Holset, KKK, Schwitzer, Turbo Driven ( borgwarner ), IHI, MHI( mithsubishi ), Komatsu KTR ve diğer her çeşit marka turbo markalarının turbo, katriç:chra, şaft: turbine Wheel, kompresör pervanesi: compressor wheel, ay yatağı: thrust bearing, yatak: burç: bearing, eksoz salyangozu: turbine housing, emme salyangozu: compressor housing, gövde: bearing housing, tamir takımı: repair kit, wasgate sıfır, revizyonlu ve kullanılmış olarak satışı yapılmaktadır.

Turbo Egzoz Salyangozu (Turbocharger Turbine Housing):
Turbonun Egzoz Manifolduna Bağlı Kısmıdır, Pistonlardan Çıkan Egzoz Gazı Buraya Gelir Ve Buradan Egzoza Atılır. Yüksek Sıcaklıklara Dayanıklı Olup Su Soğutmalı Tipleri De Mevcuttur.
Turbo Emme Salyangozu ( Turbocharger Compressor Housing):
Turbonun Hava Emme Manifolduna Bağlı Olduğu Kısımdır. Hava Filtresinden Gelen Hava Buradan Geçer Ve Ya Intercoolera Gider Ya Da Direkt Pistonlara. Çok Yüksek Sıcaklıklara Maruz Kalmadığından Alüminyumdan Üretilmiştir
Turbo Gövde (Turbocharger Bearing Housing):
Turbonun Orta Kısmında Yer Alır. Milli Pervanenin ( Turbo Şaftının ) Yataklamasını Yapar, Salyangozları Bir Arada Tutar Ve Yağ Giriş Çıkış Delikleri Vardır. İç Kısmı Yağlama Kolaylığı Açısından Kanallı Bir Yapıya Sahiptir. Su Soğutmalı Tipleri De Mevcuttur.
Turbo Emme Pervanesi (Turbocharger Compressor Wheel):
Yapısı Alüminyum Alaşımıdır. En Ufak Bir Yabancı Cisim Pervanenin Hasar Görmesine Ve Dengesinin Bozulmasına Yol Açar. Motora Basıçlı Havayı Gönderen Pervanedir.
Pervaneli Mil (Shaft And Wheel):
Sürekli Burulma Momentine Ve Aşırı ısıya Maruz Kaldığından Nikel Alaşımlı Çok Sağlam Malzemeden Yapılır. Mil Pervaneye Özel ısıl Işlemle Kaynatılır Ve Ikisi Birbirinden Ayrılmaz. Egzoz Gazının Hareket Enerjisinin Dönme Enerjisine Dönüşümünü Sağlayan Aktarma Organıdır.
Tamir Takımı (Repair Kit):
Turbonun Içinde Bulunan Segmanlar, Contalar, Vidalar Vb. Malzemeler